Kova ve Boğa Burç Uyumu

Burçlar arasında anlaşmaları en zor olan ama anlaştıkları vakit uzun süreli bir birliktelik yaşayabilecek olan iki burçtur Kova ve Boğa burçları. Yani “ya hep, ya hiç” mantığını bu iki burçta açıkça görebiliriz. Pek ortaları olmadığı içinde hayat bu iki burcun bir araya gelmesi ile çok daha zor bir hale gelir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Kova burcu için özgürlük olmazsa olmazdır. Öyle sabit ve geride kalmış düşüncelere takılıp kalmaz. Oysa ki Boğa öyle midir?

Gelenekler onun için vazgeçilmezdir, maddi güvenceye almak ister kendisini. Yani öyle özgür bir şekilde dünyada akıp gidemez hiç bir zaman. Hâl böyle olunca da Kova ile çok zıt bir yapıda olurlar. Hele ki bir evlilik olur ise aralarında işler zamanla çok daha uyumsuz bir hâl alabilir. Ama eğer aralarından biri kendisini bastırabilir ve karşısındaki burca göre hareket eder ise, işte o zamanda ayrılması pek mümkün olmayan gerçekte sağlam bir birliktelik yaşanır. Zira ikisi de bağlılık konusunda uyum sağladıktan sonra oldukça sadık bir yapıdadır.

Kova burcu ve boğa burcu birlikteliği, pek de uyumlu gibi görünmese de bu sadece başlangıç için geçerli olabilir. Birlikte olmayı başarabilirlerse, ilişkinin ilerleyen dönemlerinde çok da mutlu bir birliktelik olabilir. Kova burcunun özgürlüğüne ne kadar düşkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu durumda bu ilişki ilk başlarda kovanın kendisini serbest hissetmesine neden olabilir. Ancak boğa burcunun ayakları yere sağlam basar ve karşısındakini bir şekilde kendine hayran bırakmayı becerir. Bu durumda kovanın o tavırları zamanla değişip, sadık bir aşığa dönüşebilir.

Bakış açıları çok benzer olmasa da, her ikisi de mantıklarını devreye sokar ve analitik düşünmeyi bilir. Ayrıca her ikisi de oldukça çalışkandır. Kendi sosyal çevreleri olan ve arkadaşlarına da vakit ayıran bu ikili, iyi bir evlilik yaşayabilirler. Her ikisi de gereğinden fazla evcimen olmadıkları için, arkadaşları ile ayrı ayrı vakit geçirmeleri de bu ilişkide sorun yaratmaz. Kova, eğer şıpsevdiliğini boğa ile atlatabilirse, bu ilişki uzun ömürlü olabilir gibi görünüyor.

Kova Burcu Kadını ile Boğa Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova burcu tabuları yıkan, standartlara bağlı kalmayan ve el alem ne der sözünü kendine hakaret sayan bir yapıdadır ve özgürlüğü söz konusu olduğunda kimseyi umursamaz. Ancak boğa geleneklerine son derece bağlı ve tutucu bir burçtur. Bu yüzden bu iki burcun aşkına ihtimal vermemekle birlikte sosyal yaşamda da birbirleri ile zıt karakterler olduklarını etraftaki herkese hissettireceklerdir. Astrolojinin bir araya gelemeyecek burç uyumlarından birisi de kova ve boğa burçlarının bu zorlu aşk maratonudur. Kova için eğlence ve kafasına göre bir yaşam, boğa için ise geleneklerine bağlı muhafazakar bir hayat önemlidir.

Kova Burcu Erkeği ile Boğa Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kova erkeği kendi özgürlüğüne düşkün olduğu kadar boğa kadınının özgürlüğü üzerinde de kontrolcüdür. Hem kendisi hayatı istediği gibi yaşamayı tercih ederken hem de partnerinin kendi isteklerine uyum sağlamasını arzular. Uyumlu ve eşine sadık olan boğa kadını ile kova erkeği boğa kadınının fedakarlığı kadar birlikte olabilir. Eğer boğa kadını fedakarlığı keser ve kova erkeğinden beklerse ilişki o noktada geri saymaya başlayacaktır. İkilinin evlilik temelli ilişkisi uzun soluklu ve her iki tarafın da beklentilerini karşılayacak şekilde gerçekleşebilir.

Kova burcunun diğer burçlarla uyumu;

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku