Sodalit Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Sodalit Taşı (Sodalite Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Yay Burcunun sembolü olan Sodalit, çivit mavisi renginde değerli bir doğal taştır. Sodalit, alüminyum silikat mineralidir ve magmatik kayaçlarda oluşur. Görünüş ve renk olarak lapise benzeyen bir taş olduğu için Lapis Lazuli ile karıştırılmamalıdır. Brezilya ve Kanada’da çıkarılan sodalit, ülkemizde nadir bulur.

Sodalit, boğaz rahatsızlıklarına iyi geldiği gibi yolculuk sırasında mide bulantısı çeken kişilere de fayda sağlayabilmektedir. Duygu ve düşüncelerini açıkça belirtemeyen kişilerde çekingenliği azaltır, cesaret verir.Kişilerin üzerindeki gerginliği azaltır. Eger çekingen birisiyseniz, bu taşı kalbinize yakın olarak taşıyın.Taşınızı temizlerken 5 dakika güneş ışığında bekletmeniz ve nemli bir bezle silmeniz yeterlidir.Sabunlu su taşınızı matlaştırarak ona zarar verecektir. Sodalit taşı yay burcunun uğur taşı olarak kabul edilir.

Sodalit Taşının Faydaları;

  • Sodalit bütün boğaz rahatsızlıklarına iyi gelir. Boğazdaki şişlikleri ve iltihapları azaltır. Bu amaçla kullanımında, kullanılan taş en az şiş ya da iltihaplı bölge kadar büyük olmalıdır.
  • Depresyona giren kişilerin, uyuşturucu madde kullanan kişilerin normal hallerine dönmesine yardım eder.
  • Kişiyi hem bu dünyanın gerçeklerinde tutar, hem de ruhuyla güçlü bir bağ kurmasını sağlar.
  • Zihninizdeki gereksiz sesleri susturarak, gereksinim duyduğunuz konuya yoğunlaşmanıza yardım eder. Böylece asıl düşüncelerinizin farkına vararak amaçlarınızı belirleyebilirsiniz. Konsantrasyonu artırmak amacıyla kullanılabilir.
  • Duygularını ve düşündüklerini kolayca ifade edemeyen kişilerin bu taşı boyun bölgelerinde kullanmaları onları rahatlatır. Böylece gerginlikleri kaybolur ve kelimeler rahatça ağızlarından dökülür. Bu iyileşmede, düzenli olarak kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edilir. Eğer çekingen birisiyseniz, bu taşı kalbinize yakın olarak taşıyın.
  • Yolculuk sırasında mide bulantısı çekenlere iyi gelir.

Sertlik Derecesi : 6

Çakralar : Boğaz, Alın,

Temizleme : Güneş (5 dakika)

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku