Oniks Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Oniks Taşı (Onyx Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Yarı değerli bir taş türü olan Oniks, damarlı Akik olarak da bilinir. Kuvars’ın kriptokristalin bir türü olan oniks, farklı renklerde birçok katmana sahip olan bir taştır. Genellikle siyah renkte olan Oniks’in katmanlarının renkleri çok çeşitlidir. Beyazdan siyaha kadar birçok farklı renkte olabilir.

Oniks’in başka bir türü olan Sardoniks (Sardonyx) ise renkli şeritler kırmızının tonlarıdır. Saf siyah oniks her ne kadar yaygın olsa da renkli oniksler kadar yaygın bulunmaz. Kimyasal formülü SiO2, silikon dioksit, olan oniksin Mohs skalasına göre sertliği 7’dir.

Oniks fiziksel anlamda duymayı güçlendirir, iç kulak hastalıklarında tene temas etmek koşuluyla, verimli bir şekilde kullanılır. Rahatsız olan bölgelere günde bir kaç kere teması halinde bu gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinir. Kontrol ve denge unsuru bir taştır. Oniks taşı bilinci artırarak daha fazla sorumluluk sahibi olunmasını sağlar. Siyah renge sahip olan bu taş, korku ve kaygı duygularını dengelediği bilinir.

Pozitif düşünce, depresyon azaltıcı ve kendine güven duymanın taşıdır.  Oniks taşı takılarda,süs eşyalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kişilerin hangi konuda enerjiye ihtiyaçları varsa, bu konuda onlara yardımcı enerjisini verdiği bilinir.

Oniks Taşının Faydaları

  • Konsantrasyonu sağlar.
  • Cinsel dürtüleri azaltır.
  • Duyulan kaygılara karşı etkilidir. Gelecek kaygısını yokeder.
  • Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir.
  • Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.
  • Kontrol ve denge sağlar. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardım eder.
  • Nazara karşı kullanılır.

Sertlik Derecesi : 6,5 – 7,0

Özgül Ağırlık :

Kimyasal Formül ve Grubu :

Renk : Beyazdan siyaha kadar birçok farklı renkte olabilir.

Çıkarıldığı Yerler :

Çakralar : Kök

Temizleme : Akan su / Güneş (1 saat)

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku