Obsidyen Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Obsidyen Taşı, Volkan Camı (Obsidian Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Obsidyen, diğer adlarıyla obsidiyen ya da volkan camı olarak bilinen doğal yollarla volkanik kökenli yerlerde oluşan bir taştır.Yanar dağ ve benzeri volkanik alanlardan çıkarılır. Ülkemizde ise en çok Hasan Dağı bölgesinde mevcuttur.

Yanar dağ’daki lavın hızla soğuması ve kristalleşmeye yetecek vakit bulamadan donmasıyla meydana gelir.Kristal yapıda olmadığı için kenar bölgeleri çok ince ve keskin olabilir. Bu sebeple eski çağlarda ok ucu olarak kullanılmıştır.Günümüzde ise tıpta kullanılan neşter adlı kesici aletin ucunda kullanılmaktadır.

Obsidyenler özellikle siyah olmakla beraber Yeşil Obsidyen (Nemrut Dağı-Tatvan), Kırmızı Obsidyen (İkizdere-Rize) gibi değişik renklere sahiptir. İkizderede çıkarılan obsidtenlerde altın parçaları,Hasan dağı’ndan çıkarılanlarda ise demir mineraline rastlanmıştır.

Obsidyen taşı vücuttaki elektriği alarak rahatlama sağlar. Çok şifalı bir taştır ve karaciğerin temizlenmesinde faydalıdır. Obsidyen taşı,siyah, kahverengi, yeşil ve parlak dış püskürük olan bir taştır. Camsı bir görünüme sahiptir. Akrep burcunun sembol taşıdır. Obsidyen taşının en çok bilinen rengi üzerinde beyaz lekeler olan kar taneli obsidyendir.Bu taş aynı zamanda saflık taşı olarak da bilinir.

Obsidyen Taşının Faydaları;

  • Kızgınlık ve öfke duygularını yokeder.
  • Obsidyen, kendi içinize bakmaktan çekindiğinizde size yardımcı olur. İçinizdeki olumsuz düşünce ve duyguları güçlendirerek, onları farketmenizi sağlar.
  • Hatırlamak istemediğiniz anılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Böylece olumlu duygularınız harekete geçer.
  • Obsidyen bu özellikleri nedeniyle kendinizi gergin hissetmenize neden olabilir. Fakat, ancak içinize korkusuzca bakabildiğinizde olumlu değişikliklere adım atabileceğiniz için, herkesin ihtiyacı olan bir taştır.
  • Obsidyen, içinizdeki ışığı farketmenizi sağlar.
  • Bedenin elektriğini boşaltmak için uygun bir taştır.
  • Karaciğerin temizlenmesinde faydalıdır. Bu amaçla kullanımında, karaciğerin üzerine yumruk büyüklüğünde bir obsidyen taşı koyularak on ila otuz dakika beklenir. Ancak bu süre aşılmamalı ve bu durumda uyuyakalınmamalıdır.

Sertlik Derecesi : 5,0 – 5,5

Özgül Ağırlığı : 2,6

Çakralar : Kök, Güneş sinirağı, Kalp

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku