Titanyum Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Titanyum Kuvars (Titanium Quartz)

Özellikleri ve Faydaları

Kuvars, eşsiz kristal formu ile gezegendeki en güçlü, şifa verici ve enerji arttırıcı değerli taşlardan biridir. Kuvars grubuna ait birçok taşa dair bilgiyi daha önce vermiştik. Şimdi sıra Titanyum Kuvars’ta. Aslında Titanyum kuvars çok bilinen ve yaygın kullanılan bir taş değil.  Ancak göz kamaştırıcı renklerinden dolayı takı olarak tercih edilmektedir.

Titanyum kuvars bir diğer deyişle gökkuşağı kuvarsı, kuvars taşının titanyum ve altınla birleşmesi ile oluşur. Doğada çok nadir olarak bulunduğundan dolayı günümüzde laboratuvar ortamında kuvars kristalinin altın ve titanyum ile kaplanması ile üretilmektedir.

Bedendeki tüm enerji merkezlerini harekete geçiren bu değerli taşlar, yaşam için gereken hayat enerjisini, coşkuyu ve hazzı ortaya çıkarır. Geçmişten gelen pişmanlık ve keder gibi olumsuzluklardan kişiyi arındırır. Kullanan kişiyi duygusal olarak olumsuzluklardan arındırdığı için ilişkiler üzerinde olumlu etkileri vardır. Kötü giden ilişkiler için faydalı bir taştır. Bu taş sayesinde ilişkiler canlı ve uyumlu kalırlar.

Titanyum Taşının Faydaları

  • Evrensel aşk farkındalığını uyarır,
  • Olumsuzlukları çeker,
  • Negatif enerjiyi içerisinde toplar,
  • Bedene ve ortama şifa enerjisi yayar

Sertlik Derecesi : 7

Özgül Ağırlık :

Kimyasal Formül ve Grubu :

Renk : Gök kuşağı renklerinde, yanar dönerli, kristal yapıda

Çıkarıldığı Yerler : Çok nadir bulunur

Çakralar : Tüm çakralar

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku