Selenit Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Selenit Taşı, Çöl Gülü (Selenite Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Tarihi 2500 yıl öncesine uzanan Selenit yaygın olarak kullanılan bir kristaldir. Eski Roma’dan Mısıra ve hatta Osmanlı padişahlarına kadar bu taş değerli kılınmış ve savaşta korunmak adına taşınmıştır. Selenit beyazdan kahverengiye doğru değişen bir renk skalasına sahiptir.

Işığı yansıtan şeffaf görünümlü bir yapıya sahiptir. Değerli olması bu yarı saydam yapısından gelmektedir. Bunun yanında Salkım veya demet görünümündeki Jips (Selenit), çok katlı (katmerli) türünden dolayı Çöl Gülü olarak adlandırılmaktadır. Yirminin üzerinde yuvarlak yaprağımsı parçanın doğal bir biçimde harmanlanması ve bu yapraklara kum serpilmiş görünümü alması nedeniyle çölde meydana çıkmış güle benzer.

Alçı taşının şeffaf türü olup kalsiyumsülfattır. İçinde su bulunur ve çok yumuşaktır.Kristalleri genelde düz ve eşkenar dörtgen şeklindedir. Genellikle tortul kayaların içinde oluşur. jips gülleri kızıl-kahve ve yapraksı yapıdadır.

Yapısı gereği fazla suyla temas ettirilmemeli ve kuru tutulmaya dikkat edilmelidir. Sertlik derecesi 2’dir ve işlenmeye pek müsait değildir.Çin, Orta Asya, ABD ve Türkiye’de çıkarılmaktadır.Tüm dünyada yaygındır, ancak Meksika ve ABD`de ka­liteli kristalleri bulunur.
Kişinin kendine olan öz güvenini ve inancını güçlendiren selenit, huzur veren bir enerjiye sahiptir.
Başta taç çakra olmak üzere tüm çakralarla uyumlu bir taştır.

Selenit Taşının Faydaları:

  • Zihinsel berraklık sağlayan bir taştır.
  • Kemikleri güçlendirir.Romatizma hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir.
  • Dışarıdan gelen tüm olumsuz enerjilere karşı bir kalkan gücü oluşturur.
  • Meditasyon ve yoga ile ilgilenenlerin çokça kullandıkları bir taştır çünkü ruhsal dinginlik verir.
  • Göz hastalıklarında, kalp ve damar hastalıklarında, solunum sistemi hastalıklarında faydalı olduğuna inanılmaktadır.
  • Kalbinde stent takılı hastalarda tavsiye edilmemektedir.
  • Kendini temizleme özelliğine sahip bir kristaldir. Sizin ayrıca temizlemenize gerek yoktur.
  • Evinize koyacağınız bir selenit süs eşyası evinizde ruhsal dinginlik sağlayacak; ayrıca dıştan gelebilecek olumsuz enerjilere evinizi kapatacaktır.
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku