Opal Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Opal Taşı (Opal Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Silis grubuna ait olan Opal, bir kuvars çeşididir. Yeraltındaki suların hareket etmesi ve kayalar arasındaki boşluklarda çökelmesi sonucu oluşur.Silis’in hidratlı ve jelatinli tüm çeşitlerini kapsar. Bu sebeple görünümü yağsı ve camsıdır.

Opal, birçok çeşidi olmakla birlikte en ünlüsü asil opal’dir. Yanar döner parıltılar oluşturduğundan oldukça kıymetlidir ve mücevher yapımında kullanılır. Opal’in en kalitelileri Meksika’da çıkarılır. Alevli opal, pullu opal, şark opali gibi birçok çeşidi vardır. Meksika’da bulunan türü ticarette ateş opali, ballı opal, alev opali adıyla bilinir; kırmızı, turuncu ve bazen Yeşilimsi sarı renkte olan bu opal, ateş kırmızısı tonlarında parıltılar yapar.

Vücut ısısına göre renk değiştirebilme özelliği vardır. Opal taşına halk arasında panzehir taşı, gökkuşağı taşı gibi isimlerde verilmektedir. Şifalı olan taşlardan biri olduğuna inanılır.

Opal Taşının Faydaları;

  • Sevgi, umut ve şefkat taşıdır.
  • Göz sağlığına iyi geldiği bilinir.
  • Duygular ve akıl konusunda bütünlük sağladığı söylenir.
  • Kişide özgüveni artırır ve kötü huylardan koruduğu bilinir.
  • Utangaçlığın azalmasına yardımcı olur.

Sertlik derecesi:6
Çakralar: alın, taç

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku