Morganit Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Morganit Taşı (Morganite Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Pembe beril olarak ta bilinen morganit, ilk olarak 20. yy başlarında Güney Kaliforniya’da keşfedildi. Pembeden şeftali tonlarına doğru bir renk skalasına sahip olan morganit, akuamarin ve zümrüt gibi beril grubuna aittir.

Bu güzel taşa keşfedildiği zamanlar Tiffany & Co. Şirkerinde çalışan taş uzmanlarından George Kunz tarafından Amerika’nın bankacılık devi ve taş koleksiyoncusu J.P. Morgan’ın onuruna morganit ismi verildi. Morganitin pembe rengini manganez elementinden alıyor. Renginden dolayı pembe kuvars ve pembe safir ile karıştırılabilmektedir ancak pembe safir çok pahalı, pembe kuvars ise morganit’e göre daha opak kalmaktadır.

Beyaz altın, paladyum ve platin gibi beyaz metaller ile kullanıldığında rengini daha iyi yansıtır. Morganit’in en çok tercih edilen rengi pembe ve hafif şeftali tonlarıdır. Özellikle terazi burcu ve ekim ayında doğan kişileri temsil eden bir taştır.

Morganit Taşının Faydaları;

* Merhamet, empati (başkalarının duygularını anlama) ve oto-kontrol sağlar.
* Duyguları dengeler.
* Amfizem (doku ve organlar arasında hava kalması) için iyileştirici olarak kullanılmıştır.
* Astım için yararlıdır.
* Hücreleri onarıp yenileyerek bedeni gençleştirir.
* Bünyesinde bulunan Lityum gergin olunan günlerde yardımcıdır, kalbi korur.
* Değişken zamanlarda, sorunların çözümüne yardım eder.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku