Moldavit Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Moldavit Taşı, Ateşin İncisi (Moldavite Stone)

Özellikleri ve Faydaları

On milyonlarca yıl önce bir meteorun atmosferi aşarak bölgeye çarpması sonucu oluşan moldavit, 1787 yılında Çek Cumhuriyeti’nin Moldau River bölgesinde keşfedildi. Bilimsel çalışmalar ve kimyasal özellikleri ile meteorit bir taş olduğu anlaşılan moldavit sadece bu bölge ve yakın çevresinde bulunuyor. Ancak keşfedildiği bölge moldavit taşının en kaliteli, saydam be yeşil olanlarının çıkarıldığı yer. Bu sebeple oldukça nadir ve pahalı bir taş. Genellikle obsidyen taşıyla karıştırılan moldavit, tektit grubuna ait doğal camdır.

Sertliği 5,5-6 olan şekilsiz bir taştır. İçinde hava kabarcıkları ve yüzey şekilleri bulunur. İçerisindeki kabarcıklar gaz, demir ve nikel küreciklerinden oluşur. Moldavit doğal olarak oluşmuş bir camdır.

Moldavit Taşı, çok güçlü enerjiler yayan bir kristaldir. Çek kültürünün inanışına göre Moldavit, ilişkilere uyum ve mutluluk getirdiği için değerli bir hediyedir.

Moldavit’i ilk defa avuç içine alan bir kişi, avucuna yayılan yoğun bir sıcaklık hissetmeye başlar. Fiziksel olarak her türlü rahatsızlığa iyi geldiği söylenir. Yeter ki kişi gün boyunca tenine temas eder şekilde üzerinde taşısın. Ruhsal ve duygusal sakinleştiricidir.

Moldavit Taşının Faydaları

  • Moldavit; Uyku düzensizliklerine, uyku uyuyamama hastalığına ve huzursuz bacak sendromu hastalığına iyi gelebilir. Bu nedenle, gece uyurken yastığın altına konulması ile kişi kendi kendisini tedavi etmeye başlayarak, gelişmeleri bizzat kendi üstünde takip edebilir.
  • Ruhsal büyüme ve gelişim taşıdır.
  • Güven duygusunu arttırır.
  • İlişkileri düzenler.
  • Tüm çakraları dengeleyecek güçtedir.
  • Kişiye şefkat, merhamet ve sevgi aşılar.
  • Topraklama taşı olarak kullanılır, bedendeki elektrik yükünü alır.
  • Kalbi korur ve güçlendirir.
  • Bağımlıklıkların ve tiryakiliklerin bırakılmasında yardımcıdır.

Sertlik Derecesi : 5,5 – 6

Özgül Ağırlık : 2,50

Kimyasal Formül ve Grubu : Silikat

Renk : Kahverengi, siyah, yeşil – saydam, yarı saydam

Çıkarıldığı Yerler : Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya

Çakralar : Alın, Kalp ve tüm çakraların dengesi

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku