Kavansit Minerali Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Kavansit Minerali Taşı (Cavansite Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Kavansit, kalsiyum ve vanadium silikattan meydana gelen mineral grubuna ait bir kristaldir. Kavansit ismi bu üç ismin birleşimi ile oluşturulmuştur. Etrafına saf ve parlak mavi titreşimler yayan Kavansit minerali (Cavansite), ilk kez 1967 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Oregon eyaletinde bulunmuştur. Günümüzde takı ve süs eşyasının yanı sıra stres kaynaklı rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Mohs sertlik skalasına göre sertlik derecesi 3-4 olan Kavansit, narin bir mineraldir. İşlenirken oldukça özenli davranılmalıdır. Kavansit doğada maviden beyaza parlak şeffaf olarak bulunmaktadır.

Boğaz ve üçüncü göz (alın) çakrasına etki eden Kavansit, iç dünyanızdaki gerçekliğin taşı olarak kabul edilir. Kişinin zihnini açar ve dürüst olmasını sağlar.İletişim yeteneğini güçlendiren Kavansit, aynı zamanda kişiye neşe ve optimistik bir enerji verir. Kişide cesareti arttırıcı özelliği vardır.

Kavansit üçüncü gözü aktifleştirir ve sezgileri güclendirir. Genellikle psişik şifa amaçlı kullanılır. Ayrıca migren ve stres kaynaklı hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Bağ dokusunun güçlenmesini sağlarken Boğaz iltihabı gibi rahatsızlıklara iyi geldiğine inanılır. Ciltteki pigment sayısını arttırarak gözeneklerin sıkışmasını sağlar.

Kavansit Minerali Taşının Faydaları

  • Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir.
  • Arkadaşlık, evlilik ve aile bağlarını güçlendirir.
  • Zümrüt sadakat taşıdır, sadakat duygusunu arttırır.
  • Başarı ve doyum duygularını belirginleştirir. Yetersizlik duygusundan kurtarır ve yaşama karşı duyulan minnet duygusunu güçlendirir.
  • Kişiye sevgi duygusu verir. Yaşama sevincini artırır.
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku