Hemimorfit Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Hemimorfit Taşı, Kalamin (Hemimorphite Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Genellikle uçuk mavi, opak yeşil, beyaz, gri ve kahverengi renk skalasına sahip olan hemimorfit taşı, doğal taşlar arasında oldukça göz alıcı ve nadir bulunan bir taştır. Doğada az bulunan ve işlenmesi zor olan çinko ağırlıklı bir mineraldir.  Sert ama kolay kırılır bir yapıya sahiptir. Doğada genellikle ince çubuksu kristaller halinde bulunmaktadır. Ayrıca şekilsiz kayalar halinde de bulunabilmektedir.

Avusturya, Güney Afrika, İngiltere, Polonya, Tayland çıkarıldığı ülkelerden bazılarıdır. Duygulara hitap eden Hemimorfit taşı Terazi burcunu simgeler.

Hemimorfit taşı pozitif enerjinin açığa çıkmasında büyük rol oynar, kişinin içindeki enerjiden pozitif anlamda faydalanmasında etkilidir.

Çakraların temizlenmesi ve dengelenmesi amacıyla da kullanılan bu değerli taş ruhsal ve kişisel gelişime yardımcı olur.

Aynı zamanda homonal sebeplerden kaynaklanan baş ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Bununla birlikte kişinin kendisini iyi hissetmesine sebebiyet verdiğinden depresyon rahatsızlıklarına iyi gelirken iştah açıcı özelliği de vardır.
Kalp ile beyin arasında köprü oluşturan hemimorfit taşı  3. Göz  yazi alın bölgesindeki çakrayı harekete geçirerek kişinin görsel kabiliyetlerini geliştirir, kişiye hem dünyada olan bitene hem kendi iç dünyasına daha derin bir gözle bakmasına yardımcı olur.

Hemimorfit taşı aynı zamanda Kalamin ve Çinko Silikat olarak da adlandırılır.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku