Ametrin Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Ametrin Taşı (Ametra Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Ametrin, mor ve sarı renklerden oluşan, tedavi amaçlı kullanılan, ametist ve sitrintaşlarının mükemmel birleşimiyle meydana gelmiş bir taştır. Oldukça etkili olan bu taş tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Hastalıkların altında yatan sebepleri ortaya çıkaran bir taştır Ametrin taşı. Astral yolculukları kolaylaştırdığına ve kişiyi koruduğuna inanılmaktadır. Zihni sakinleştirir ve strese iyi gelen bir taştır. Meditasyonda kullanılan etkili bir taştır. Değerli taşlar arasında oldukça fazla kullanılan ve faydalı taşlardan biridir. Üçüncü göz (alın) çakrasını açar ve 6. hissi kuvvetlendirir.

Ametrin taşı dünya üzerinde birçok  madenden çıkarılır ve bol miktarda bulunmaktadır. Ametrin taşının asıl kaynağı Bolivya’daki Anahi madenidir. Ametrin taşında benzersiz güzellikte bir renk karmaşası vardır. Mor ve sarının mükemmel uyumu bu doğal taşta kendini göstermektedir. Diğer kuvars taşları gibi ametrin taşı da çoğunlukla takı ve mücevher yapımında kullanılmaktadır.

Enerjik bir taş olan Ametrin, yaratıcılığı geliştirir ve kişinin sanatçı yönünü ortaya çıkarır. Konsantrasyonu güçlendirir, zihin açıklığı verir. Farkındalık düzeyini yükselten bir taştır. Ametrin olumsuzluğu ve engelleri kaldırır, iyimserliği ve pozitif enerjiyi getirir.

Taşınızın etkisinden maksimum düzeyde faydalanabilmeniz için belirli aralıklarla taşınızı arındırmalısınız. Ametrin taşını akan suda 5dk. yıkayarak ya da güneşte 1 gün bekleterek temizleyebilirsiniz.

Ametrin Taşının Faydaları

  • Her şeyin en alt katmanına kadar inen ametrin, sorunların gerçek sebebinin ortaya çıkmasını sağlar.
  • Güçlü arındırma özelliği vardır, toksinleri ve olumsuzlukları vücuttan uzaklaştırır.
  • Kanı temizler, bağışıklık sistemini güçlendirir, DNA/RNA’yı dengeler.
  • Ametrin kronik yorgunluk hastalığına iyi gelir.
  • Depresyonu, gastik rahatsızlıkları ve ülseri, stres bağlantılı rahatsızlıkları iyileştirir.
  • Aynı grupta bulunan Ametist ve Sitrin taşının özelliklerini taşır. Birlikte kullanılabilir.
  • Ortamdaki negatif enerjiyi emer,
  • Kas yapısını güçlendirir, hastalıklara karşı korur.

Sertlik Derecesi : 7

Özgül Ağırlık : 2,65

Kimyasal Formül ve Grubu : SiO2 ve Silikat, Kuvars Grubu

Renk : Mor, sarı, eflatun renklerde, saydam

Çıkarıldığı Yerler : Brezilya, Kanada, Madagaskar, Rusya, Hindistan, Nabibya, Sri Lanka, ABD

Çakralar : Taç, alın

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku