Kırmızı Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları

0

Kırmızı Akik Taşı, Karneol (Red Agate Stone)

Özellikleri ve Faydaları

Kalsedeon kuvarsının bir türü olan Karneol (kırmızı akik) yarı saydam bir mineraldir. İçerdiği diğer bileşenlere ve oluşum koşullarına bağlı olarak çok farklı renk ve dokularda olabilir. Kırmızının tonlarında bulunur.  En bilinen ve bulunan rengi ateş kırmızısıdır. Akik taşının kırmızı tonlarında olan türüdür ve fazla ilgi görmektedir. Yaşama sevincini temsil eder. Yenilik ve sadakat taşıdır. Karneol’ da kuvars grubu ailesinin bir üyesidir. Kahverengi dalgalı yüzeye sahip türleride mevcuttur.

Mohs ölçeğine göre sertlik derecesi 7’dir. Tarih boyunca; yüzük taşı, mühür, düğme, süs eşyaları vb. yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. Karneol  genel olarak güçlü bir iyileştirici özelliğe sahip bir taştır.

Bir çeşit terapi aracı olarak kullanılabilir. Karneol’ün bünyesinde bulunan çeşitli mineraller, farklı hususlarda şifa kaynağı olabilmektedir. Ancak bedene temas etmesi ve güneş enerjisi başta olmak üzere doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir. Karneol taşı bir akik türü olması sebebiyle etkileri Akik taşı ile aynıdır. Bu sebeple Akik adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sertlik Derecesi : 7

Özgül Ağırlık :

Kimyasal Formül ve Grubu :

Renk :

Çıkarıldığı Yerler : –

Çakralar : Kök, Alt karın, Kalp

Temizleme : Akan su, Güneş (1 Saat)

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku